Od 5 września zmiany godzinowe w obsłudze z zakresu spraw paszportowych oraz cudzoziemców ZMIANA ZASAD OBSŁUGI W SPRAWACH CUDZOZIEMCÓW! Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12 sierpnia 2022

Jesteś medykiem z Ukrainy i chcesz pracować w polskiej służbie zdrowia?

Fundacja Wolność i Demokracja ponownie rozpoczęła projekt MedMobilityPoland. Stało się to możliwe dzięki dofinansowaniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach działania projektu MedMobilityPoland. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło również Ministerstwo Zdrowia. Oto szczegóły.

W tego rocznym wydaniu projekt służy wsparciu lekarzy, dentystów, pielęgniarek i ratowników medycznych z Ukrainy przebywających obecnie w Polsce w uzyskaniu zgody Ministra Zdrowia na wykonywanie zawodu medycznego w Polsce. Rodzaje pomocy to:  infolinia konsultacyjno- informacyjna , wsparcie finansowe i wsparcie terenowe (bezpośrednia pomoc na miejscu).

Obecnie ze względu na rosyjską agresję na Ukrainę wielu ukraińskich medyków znajduje się w Polsce i poszukuje pracy. Polska służba zdrowia została postawiona przed poważnym wyzwaniem, którym jest zajęcie się ponad dwoma milionami ukraińskojęzycznych pacjentów.

Swoimi działaniami pragniemy pomóc medykom z Ukrainy, którzy znajdują się w Polsce oraz polskim placówkom medycznym , które poszukują pracowników.

Jeżeli mają Państwo kontakt z medykami z Ukrainy obecnie znajdującymi się w Polsce, poszukującymi pracy lub wsparcia finansowego proszę aby przekazać do nich poniższy komunikat. Dodatkowo w załączniku znajduje się ulotka w wersji elektronicznej. 

 

  •  - Pomagamy medykom z Ukrainy odnaleźć się w Polsce
    Pomagamy medykom z Ukrainy odnaleźć się w Polsce

Pliki do pobrania