Od 5 września zmiany godzinowe w obsłudze z zakresu spraw paszportowych oraz cudzoziemców ZMIANA ZASAD OBSŁUGI W SPRAWACH CUDZOZIEMCÓW! Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

02 listopada 2022

Finał projektu „Nasza Niepodległa – festiwal historyczny”.

Już w tę sobotę, 5 listopada br., Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski oraz Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, serdecznie zapraszają do Trzebnicy na finał projektu „Nasza Niepodległa – festiwal historyczny”, organizowany w ramach ostatniego roku obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się w Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej Im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Trzebnicy w godzinach 11:00 - 16:00.

Ideą wydarzenia jest popularyzacja historii Polski i działań na rzecz jej niepodległości. Podczas festiwalu przypomnimy również dotychczasowe projekty wojewody zrealizowane w minionych latach w ramach programu „Niepodległa” na terenie województwa dolnośląskiego.

Podczas festiwalu na uczestników będzie czekać mnóstwo atrakcji m.in. stoiska rekonstruktorów historycznych, muzeów i jednostek wojskowych, występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz konkursy z nagrodami. O godzinie 12:00 zapraszamy na spektakl teatralny „Urodziny Marszałka”.

Wyjątkową częścią festiwalu będą stoiska przygotowane przez uczniów dolnośląskich szkół, którzy zaprezentują uczestnikom historyczną postać zasłużoną dla niepodległości Polski.

Ponadto zapraszamy na grochówkę wojskową, pokazy fabularyzowanych filmów przygotowanych w ramach projektów wojewody oraz na historyczny film Polonia Restituta z 1928 r.

Sfinansowano ze środków Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022

  • Finał projektu „Nasza Niepodległa – festiwal historyczny”. - Finał projektu „Nasza Niepodległa – festiwal historyczny”.
    Finał projektu „Nasza Niepodległa – festiwal historyczny”.