OD 13 LUTEGO 2023 ROKU ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Województwo Dolnośląskie dołączyło do pilotażowego programu Krajowej Sieci Kardiologicznej, w którym bierze udział 7 województw

Wojewoda Dolnośląski wraz z Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska oraz Rektorem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu prof. Piotrem Ponikowskim poinformował o przystąpieniu do pilotażowego programu Krajowej Sieci Kardiologicznej.

Głównym celem programu jest przyspieszenie i uproszczenie diagnostyki pacjentów kardiologicznych. To niesamowicie ważne, aby pacjent mógł w jak najszybszy i sprawny sposób otrzymać pomoc specjalistyczną.

Nowe ośrodki z województw właśnie włączonych do programu mają czas do marca by w pełni ruszyć z realizacją KSK.

Aby objąć opieką kardiologiczną większą liczbę pacjentów, na kwalifikację do programu pilotażowego mogą kierować nie tylko lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), ale również poradnie kardiologiczne, oddziały o profilu kardiologicznym i oddziały o profilu chorób wewnętrznych.

- Program skierowany jest do pacjentów z nadciśnieniem tętniczym opornym i wtórnym, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, wadami zastawkowymi serca. Dobrze byłoby gdyby pacjenci pytali swoich lekarzy o możliwość skierowania do programu. Dzięki temu do programu zdecyduje się przystąpić większa liczba poradni a to jest niezwykle ważne –  podkreśla prof. Tomasz Hryniewiecki krajowy konsultant w dziedzinie kardiologii oraz pełnomocnik Ministra Zdrowia ds. Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia.

Więcej informacji: www.gov.pl

 • - Krajowej Sieci Kardiologicznej
  Krajowej Sieci Kardiologicznej
 • - Krajowej Sieci Kardiologicznej
  Krajowej Sieci Kardiologicznej
 • - Krajowej Sieci Kardiologicznej
  Krajowej Sieci Kardiologicznej
liczba wejść: 266