OD 13 LUTEGO 2023 ROKU ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

01 lutego 2023

Ponad 23 tys. sprzętów elektronicznych trafiło na Dolny Śląsk w ramach Programu ,,Granty PPGR”

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski poinformował o przekazaniu ponad 23 tysięcy sprzętów w ramach wsparcia dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym w województwie dolnośląskim na łączną kwotę ponad 62,5 miliona złotych. Sekretarz Stanu KPRM ds. Cyfryzacji, pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, Minister Janusz Cieszyński opowiedział na temat Programu "Granty PPGR" oraz ogłoszeniu programu wyposażenia uczniów IV klas w komputery do celów edukacyjnych podczas konferencji prasowej.

,,To jest przyszłość jeżeli chodzi oświatę. Jeśli sobie na to popatrzymy, to liczba cyfrowych narzędzi, która weszła do wykorzystania w polskiej szkole w ostatnich 2 latach, niestety z powodu pandemii, jest naprawdę bardzo duża.”- wspomniał Minister Janusz Cieszyński.

Nowy program wspierający rozwój cyfryzacji młodych

Chcąc dalej stawiać na cyfrowe wsparcie młodszych mieszkańców zapowiedzieli kolejny krok- od 2023 roku uczniowie rozpoczynający IV klasę podstawówki otrzymają komputery, zmniejszając dysproporcję w posiadanym sprzęcie. Na Dolnym Śląsku wsparcie obejmie 27 tysięcy uczniów.

,,Jest wielkie wyzwanie dla pracowników oświaty i dla rodziców, ale z drugiej strony pewne procesy cywilizacyjne i tak się dzieją, w związku z tym wyrównywanie szans jest niezmiernie istotnym elementem.”- podkreślił Wojewoda Jarosław Obremski.

  • Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski - Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski
    Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski
  • Sekretarz Stanu KPRM ds. Cyfryzacji, pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, Minister Janusz Cieszyński - Sekretarz Stanu KPRM ds. Cyfryzacji, pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, Minister Janusz Cieszyński
    Sekretarz Stanu KPRM ds. Cyfryzacji, pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, Minister Janusz Cieszyński

Pliki do pobrania