OD 13 LUTEGO 2023 ROKU ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

09 marca 2023

Realizacji zadania „Grupowe i indywidualne wsparcie w szkołach” w ramach projektu „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II”

W ramach projektu nr 2/14-2022/OG-FAMI pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa, Wojewoda Dolnośląski w styczniu br. podpisał porozumienia o współpracy z przedstawicielami 5 miast i gmin dotyczącego realizacji zadania „Grupowe i indywidualne wsparcie w szkołach”.

Do udziału w projekcie zostały zaproszone szkoły, do których uczęszcza największa liczba uczniów – obywateli państw trzecich, w tym w szczególności uchodźców z Ukrainy, należą do nich: Szkoła Podstawowa nr 2 w Legnicy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Walimiu,  Szkoła Podstawowa nr 7 w Jeleniej Górze, Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Głogowie. W ramach zajęć uczniowie biorą udział m.in. w zajęciach artystycznych, integracyjnych, kulinarnych, plastycznych, muzycznych, z języka polskiego oraz z  języka angielskiego, dodatkowo odbywają się wycieczki do teatru oraz opery. Zajęcia będą realizowane do czerwca 2023 roku.

_____________________________________
 
  
 
 
Bezpieczna przystań.
Projekt nr 2/14-2022/OG-FAMI  pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.
Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.