Na węźle Wrocław Stadion zamknięta zostanie łącznica wjazdowa Wspólna strategia dla Odry - Konferencja w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim Ostrzeżenie przed nadchodzącymi dużymi upałami Wywiad z Wojewodą Dolnośląskim Maciejem Awiżeniem Pierwsze pół roku pracy Wojewody Dolnośląskiego Macieja Awiżenia Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12 kwietnia 2023

Konkurs: Ekopracownia - zielone serce szkoły!

W odpowiedzi na konieczność podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej, upowszechniania wiedzy i aktywizacji społecznej w zakresie ochrony środowiska na poziomie lokalnym i regionalnym Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozszerzył Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej o możliwość dofinansowania przedsięwzięć polegających na utworzeniu co najmniej dwóch pracowni szkolnych – pracowni szkolnej przyrodniczej i pracowni szkolnej dotyczącej odnawialnych źródeł energii – na terenie każdego powiatu.

 

Cel Programu

Celem Programu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, upowszechnianie wiedzy, aktywizacja społeczna i kształtowanie postaw i zachowań w temacie ochrony środowiska i przyrody oraz odnawialnych źródeł energii.

Beneficjenci

Beneficjentami końcowymi są szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu województwa dolnośląskiego, zarówno publiczne jak i niepubliczne. Beneficjentami, z którymi zostaną zawarte umowy, są organy prowadzące ww. placówki oświatowe.

Nabór wniosków

Szczegółowe informacje dotyczące składania i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dwuetapowym zawarte są w „Regulaminie naboru wniosków ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej CZĘŚĆ II – Ekopracownia – zielone serce szkoły”.

Termin naboru wniosków: od dnia 12 kwietnia 2023r. do dnia 05 maja 2023r.

Finansowanie

Budżet tej części Programu dla województwa dolnośląskiego wynosi 3.750.000 zł i jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegółowe formy i warunki udzielania dofinansowania zawarte są w „Regulaminie naboru wniosków ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej CZĘŚĆ II – Ekopracownia – zielone serce szkoły”.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 

  • Ekopracownia - zielone serce szkoły. Konkurs dla szkół podstawowych i średnich. - Ekopracownia - zielone serce szkoły. Konkurs dla szkół podstawowych i średnich.
    Ekopracownia - zielone serce szkoły. Konkurs dla szkół podstawowych i średnich.