Powiaty i gminy
Aktualności
Tłumaczenie przysięgłe dokumentów dla uchodźców z Ukrainy i obywateli państw trzecich w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim
Z przyjemnością informujemy, że w ramach projektu Wojewody Dolnośląskiego nr 2/14-2022/OG-FAMI pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa, obywatele państw trzecich, a w szczególności uchodźcy z Ukrainy, mogą skorzystać z nowej usługi Biura Wsparcia Uchodźców z Ukrainy w zakresie bezpłatnych tłumaczeń przysięgłych dokumentów z języka ukraińskiego, angielskiego oraz rosyjskiego na język polski.
W dniu 12 maja 2023 roku została podpisana umowa z wyłonionym w przetargu na świadczenia usług tłumaczeń pisemnych dla cudzoziemców w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu (DUW) oraz Delegaturach DUW w Legnicy i Jeleniej Górze, jak również tłumaczeń materiałów informacyjnych dla Biura Wsparcia Uchodźców z Ukrainy wykonawcą Lingua Lab. s.c.
Usługa skierowana jest głównie do obywateli Ukrainy, w szczególności posiadających numer PESEL ze statusem UKR, nie mniej z oferowanego wsparcia mogą również skorzystać obywatele innych państw trzecich. Cudzoziemcy mogą bezpłatnie przetłumaczyć dokumenty niezbędne do legalizacji ich pobytu w Polsce, uzyskania zatrudnienia czy też w celu rekrutacji do szkoły (np. akty urodzenia, akty małżeństwa, świadectwa, dyplomy, certyfikaty).
Dokumenty należy złożyć osobiście w punkcie informacyjno-doradczym w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu lub w Delegaturze DUW w Jeleniej Górze i Legnicy. Warunkiem skorzystania ze wsparcia konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty, okazanie ważnego dokumentu, potwierdzającego legalny pobyt oraz wypełnienie ankiety uczestnika projektu, która będzie dostępna na stanowisku obsługi. Zastrzegamy, że przyjmujemy max 5 stron tłumaczeniowych na osobę. Dokumenty będzie można pozostawić w punkcie informacyjnym tylko we własnym imieniu (wyjątkiem jest pozostawienie dokumentów małoletnich przez rodziców/opiekunów prawnych). Pracownik informacji w czasie konsultacji zweryfikuje dokumenty pod kątem spełnienia określonych wyżej wymagań.
W celu skorzystania z usługi we Wrocławiu należy dokonać rezerwacji internetowej na stronie rezerwacje.duw.pl na usługę „tłumaczenie dokumentów FAMI”. Po uzyskaniu potwierdzenia rezerwacji należy w danym dniu zgłosić się o wyznaczonej godzinie do punktu informacyjno-doradczego „0” bez biletu. Należy okazać pracownikowi potwierdzenie rezerwacji.
W Delegaturach DUW Jeleniej Górze oraz Legnicy można udać się z dokumentami do stanowiska informacyjnego uprzednio pobierając bilet z systemu „kolejkowicz” na „Punkt informacyjno - doradzczy FAMI”.
Więcej szczegółów w sprawie usługi oraz pozostałej oferty Biura Wsparcia Uchodźców z Ukrainy mogą Państwo uzyskać osobiście u pracowników Punktu Informacyjno-Doradczego lub kontaktując się telefonicznie z Infolinią 71 701 11 00.
Usługa trwa do wyczerpania limitu środków przeznaczonych na tłumaczenia i może zakończyć się wcześniej niż 31 sierpnia 2023 r. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą Biura Wsparcia Uchodźców z Ukrainy Biuro Wsparcia Uchodźców z Ukrainy w ramach projektu Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku - Etap II
_____________________________________
Bezpieczna przystań.
Projekt nr 2/14-2022/OG-FAMI pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.
Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.