Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zamknięty wlot na ujściu zalewu Prężyce do Odry - wdrażanie zaleceń MKiŚ na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku bezpośrednio wdrażane są rekomendacje Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Siatka oddzielająca zalew Prężyce od Odry została zamontowana.

W godzinach porannych Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski zwołał sztab z udziałem odpowiednich służb - Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz RZGW Wody Polskie. Spotkanie poświęcone było kwestii wdrożeniowej kolejnych rekomendacji Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska na Dolnym Śląsku, szczególnie w zakresie czasowego zamykania starorzeczy.

Po ustaleniach, podjęto bezpośrednie działania. Pracownicy RZGW Wody Polskie zakończyli dziś rozwijanie specjalnej siatki i wystawianie oznakowania na ujściu zalewu Prężyce do Odry.

Od teraz akwen wodny zostaje odłączony od głównego nurtu rzeki w celu niemożliwienia migracji ryb i minimalizacji rozprzestrzeniania się złotej algi.

 

 • - Działania terenowe
  Działania terenowe
 • - Działania służb wojewódzkich Prężyce
  Działania służb wojewódzkich Prężyce
 • - montaż siatki Prężyce
  montaż siatki Prężyce
liczba wejść: 714