Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wakacje – wypoczywaj bezpiecznie!

Rozpoczynają się wakacje – beztroskie leniuchowanie, górskie wędrówki, kąpiele w morzu – czekają na nie w równym stopniu dorośli i dzieci. Zaplanujmy je tak, aby wypoczynek był bezpieczny dla nas i naszych podopiecznych. Dlatego, nim nasze pociechy wyjadą na obozy czy kolonie, porozmawiajmy z nimi o ewentualnych zagrożeniach i sposobach, jak ich uniknąć. Porozmawiajmy także o Alercie RCB – SMS-owym systemie ostrzegania, aby nasi podopieczni wiedzieli jak się zachować, gdy otrzymają informację o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

Zjawiska pogodowe takie jak burze, opady deszczu czy wiatr, są coraz bardziej gwałtowne i zdarzają się zdecydowanie częściej niż kiedyś. Stanowią istotne zagrożenie zwłaszcza wtedy, gdy przebywamy poza domem. Dlatego trzeba znać zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, czy w górach, aby uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

Natomiast wyjeżdzajac za granicę warto, po pierwsze sprawdzić rekomendacje Minsiterstwa Spraw Zagranicznych dla danego regionu świata, po drugie – zarejestrować się w e-konsulacie – w systemie „Odyseusz”. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnej łatwiej będzie nam uzyskać pomoc i niezbędne informacje. Rejestracja jest dobrowolna.

Należy także pamiętać o ubezpieczeniu. Wyjeżdżając za granicę na wypoczynek zorganizowany przez biuro podróży, z reguły każdy jest ubezpieczony. Warto jednak sprawdzić zakres tego ubezpieczenia. Najlepiej przeanalizować własne potrzeby, ocenić ryzyko i zagrożenia i ewentualnie wykupić ubezpieczenie dodatkowe.

O tym jak bezpieczenie wypoczywać nad wodą mówi jeden z odcinków Akademii Bezpieczeństwa RCB.

Wideo: https://youtu.be/EdaODyqSM8E

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa są opisane zagrożenia i sposoby postępowania, aby ich uniknąć:

Bezpiecznych i udanych wakacji!

  •  - bądź bezpieczny nad wodą
    bądź bezpieczny nad wodą
liczba wejść: 334