Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Nowe środki na inwestycje dla samorządów w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Kolejny nabór w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych jest skierowany do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego i ich związków.

Każda gmina, powiat i województwo mogą złożyć 3 wnioski. Nabór wniosków potrwa od 20 lipca do 16 sierpnia 2023 r.

Samorządy mogą przeznaczyć środki na inwestycje, poprawiające bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Takimi przedsięwzięciami są m.in. nowe bezpieczne drogi, nowoczesne szkoły i obiekty sportowe dla dzieci i młodzieży oraz żłobki, przedszkola i domy opieki.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych pozwala na realizację inwestycji w całej Polsce, dzięki bezzwrotnemu dofinansowaniu. Od początku programu przeznaczono łącznie 63,4 mld zł m.in. na remonty szkół i żłobków, obiekty sportowe, odnowione parki, nowe drogi czy sieci wodno-kanalizacyjne.

Ponadto, Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dzięki któremu samorządy otrzymają pieniądze na inwestycje.

 

Pieniądze dla samorządów na remont dróg

To nie koniec dobrych wiadomości dla samorządów. Już teraz trafią do nich kolejne pieniądze na remonty dróg. Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Modernizacja dróg lokalnych, dróg gminnych, powiatowych jest istotna właśnie z perspektywy mieszkańców. Polska zmienia się na naszych oczach - podkreślił szef polskiego rządu.

 

Więcej informacji na stronie: link

  •  - Premier przemawia podczas konferencji
    Premier przemawia podczas konferencji
liczba wejść: 554