Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Terminy sobót informacyjnych w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców – sierpień.

W ramach projektu Wojewody Dolnośląskiego nr 2/14-2022/OG-FAMI pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II.” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa, Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu organizuje cykliczne wydarzenia pn. „Sobota informacyjna”. W wydarzeniu mogą uczestniczyć wyłącznie cudzoziemcy będący obywatelami państw trzecich, działający samodzielnie lub w obecności pełnomocnika. Warunkiem skorzystania z konsultacji konieczne jest okazanie ważnego dokumentu, potwierdzającego legalny pobyt oraz wypełnienie ankiety uczestnika projektu, która będzie dostępna na stanowisku obsługi.

 

Terminy „Sobót informacyjnych” w sierpniu: 19.08 i 26.08.2023 r.

W ramach wydarzenia cudzoziemcy będą mogli:

- złożyć dokumenty do sprawy w toku z możliwością stwierdzenia ich za zgodne z oryginałem na Stanowisku nr 22 (nie obowiązują bilety ani wcześniejsza rezerwacja wizyty)

- uzyskać ogólne informacje dotyczące legalizacji pobytu i pracy

- uzyskać bezpłatną pomoc w zakresie przygotowania i sprawdzenia wniosku

- uzyskać zapis na bezpłatną poradę prawną

- uzyskać informacje o stanie sprawy złożonego wniosku

- uzyskać informację czy karta pobytu jest gotowa do odbioru

- uzyskać numer PIO swojej sprawy po potwierdzeniu tożsamości

(obsługa klienta będzie odbywać się w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu – Sala A, stanowiska nr 1-3, należy pobrać bilet z biletomatu Cudzoziemcy -> Informacja)

 

Podczas Soboty informacyjnej po wcześniejszej rezerwacji terminu możliwe będzie również:

  • Odbiór gotowej karty pobytu (Sala A)

Należy dokonać wcześniejszej imiennej rezerwacji wizyty za pośrednictwem strony internetowej https://rezerwacje.duw.pl

Zapisy prowadzone są również w punkcie informacyjno-doradczym we Wrocławiu, Legnicy i Jeleniej Górze w godzinach obsługi klienta. Wymagana jest obecność osoby wraz z ważnym dokumentem podróży i pobranym biletem z biletomatu (w Sali A) na usługę Punkt informacyjno-doradzczy FAMI.

  • złożenie wniosku o legalizację pobytu (Sala A)

Zapisy prowadzone są również w punkcie informacyjno-doradczym we Wrocławiu, Legnicy i Jeleniej Górze w godzinach obsługi klienta. Wymagana jest obecność osoby wraz z paszportem, przygotowanym do sprawdzenia wnioskiem oraz pobranym biletem z biletomatu (w Sali A) na usługę Punkt informacyjno-doradczy FAMI.

 

Zastrzegamy, że Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona!

 C219FD17_____________________________________ 

AE438361  

 

 

Bezpieczna przystań

Projekt nr 2/14-2022/OG-FAMI  pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

  •  - Soboty Informacyjne
    Soboty Informacyjne
liczba wejść: 2898