Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

4 września rozpoczniemy rok szkolny 2023/2024

Już w poniedziałek polskie placówki edukacyjne przywitają uczniów po wakacyjnym odpoczynku.

Nie wszystko będzie jednak takie samo – Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło kolejne programy i przedsięwzięcia edukacyjne, które są oparte na 4 filarach:

 

1. Rozwój kompetencji przyszłości - współpraca, rozwój talentów i umiejętności.
2. Znajomość polskiej tradycji i historii.
3. Wsparcie kondycji psychicznej, fizycznej i zdrowia uczniów.
4. Rekordowe finansowanie edukacji.

 

Otwarcie pierwszych Branżowych Centrów Umiejętności, wprowadzenie nowego przedmiotu biznes i zarządzenie, kontynuacja i rozwój programu „Laboratoria Przyszłości” w szkołach ponadpodstawowych, mLegitymacje szkolne, bezpłatne laptopy dla uczniów i nauczycieli, włączenie gier edukacyjnych do podstawy programowej – to tylko wybrane zmiany, które zaczną obowiązywać w nowym roku szkolnym 2023/2024.

Ponadto, nauczyciele otrzymają specjalną nagrodę z okazji 250-lecia powołania Komisji Edukacji Narodowej w wysokości 1125 zł.

Najważniejsze zmiany w nowym roku szkolnym przedstawiło kierownictwo MEiN podczas wspólnej konferencji prasowej.

 

Więcej informacji na temat ,,nowości” w nadchodzącym roku szkolnym znajduje się na załączonych grafikach oraz na stronie https://tiny.pl/cc61h

 

 • - I Filar
  I Filar
 • - II Filar
  II Filar
 • - III Filar
  III Filar
 • - IV Filar
  IV Filar
 • - Konferencja prasowa MEiN
  Konferencja prasowa MEiN
liczba wejść: 597