Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Nowe Zintegrowane Centrum Pediatryczne przy USK we Wrocławiu.

Dziś Wojewoda miał przyjemność gościć w Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, w którym odbyło się podpisanie umowy na budowę Zintegrowanego Centrum Pediatrycznego finansowaną z Funduszu Medycznego.

Podczas spotkania Wiceminister Zdrowia wręczył także na ręce Dyrektora Szpitala oraz Rektora czek na zakup aparatury oraz sprzętu medycznego w wysokości 5 646 871 zł.

Jest to ogromny krok w stronę zwiększenia dostępności placówek medycznych dla dzieci i młodzieży. ZCP to projekt nowoczesnej placówki, która umożliwi wprowadzenie innowacyjnych terapii oraz metod diagnostycznych, co bezpośrednio przełoży się na jeszcze bardziej profesjonalną opiekę zdrowotną pacjentów.

Serdecznie gratulujemy Panu Dyrektorowi Szpitala USK Marcinowi Drozdowi, Panu Rektorowi Piotrowi Ponikowskiemu oraz wszystkim pracownikom szpitala. Dziękujemy za podejmowanie inicjatywy w trosce o zdrowie mieszkańców Dolnego Śląska – tutaj ukłon także w stronę Wiceministra Zdrowia Marcina Martyniaka, Pani Poseł Mirosławy Stachowiak-Różeckiej oraz Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego.

Każdy taki projekt ma różne fazy - pierwsze z nich już za nami. Pozostaje tylko czekać na zakończenie budowy placówki, aby była gotowa na przyjęcie młodych pacjentów.

  •  - Nowe Zintegrowane Centrum Pediatryczne przy USK we Wrocławiu
    Nowe Zintegrowane Centrum Pediatryczne przy USK we Wrocławiu
  •  - Nowe Zintegrowane Centrum Pediatryczne przy USK
    Nowe Zintegrowane Centrum Pediatryczne przy USK
liczba wejść: 524