Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Pula środków dla Dolnego Śląska w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

2 października Premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę zadań na 2024 r. dofinansowanych w ramach RFRD. Należy podkreślić, iż jest to największa do tej pory pula środków RFRD, jakie otrzymał Dolny Śląsk.

Dziś Wojewoda Dolnośląski w miejscowości Lutynia na terenie Gminy Miękinia wraz z Burmistrzem Janem Marianem Grzegorczynem oraz Parlamentarzystami poinformował o nowym ogłoszeniu listy zadań dla Dolnego Śląska w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Łącznie to niemal 260 mln zł, które przyczynią się do budowy, przebudowy lub remontu prawie 157 km dróg gminnych i powiatowych.

Środki otrzyma 36 powiatów oraz 115 gmin z Dolnego Śląska, przy najwyższym do tej pory poziomie dofinansowania.

Jak zwrócił uwagę Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, budowa nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej w całym kraju to jeden z głównych priorytetów polityki rządu w regionie. Dobre drogi to:

- nowe inwestycje,

- nowe miejsca pracy,

- poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy,

- wzrost konkurencyjności regionów i ośrodków gospodarczych,

- czystsze i lepsze powietrze.

W tym roku już po raz czwarty ogłaszamy listy zadań, które otrzymają dofinansowanie z RFRD.

W 2023 r. uruchomimy:

 • ponad 144 mln na realizację zadań na 2023 r. polegających na  budowie, przebudowie lub remoncie dróg gminnych i powiatowych
 • prawie 58 mln wyłącznie na remonty dróg gminnych i powiatowych
 • ponad 48 mln wyłącznie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, czyli na przejścia, chodniki, drogi dla rowerów czy perony.

Łącznie w 2023 r. dofinansujemy budowę, przebudowę lub remont ponad 178 km dróg gminnych i powiatowych.

 • - Konferencja RFRD
  Konferencja RFRD
 • - Pula środków z RFRD
  Pula środków z RFRD
liczba wejść: 641