Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Dofinansowanie dla szpitali onkologicznych we Wrocławiu

Szpitale otrzymają dofinansowanie na podstawie rozstrzygniętego 13 października br. konkursu onkologicznego w ramach Funduszu Medycznego. Będzie ono służyć kompleksowym rozwiązaniom. To nie tylko infrastruktura, ale też budowa, rozbudowa i modernizacja podmiotów onkologicznych w całym kraju.

We Wrocławiu środki otrzymają dwa podmioty:

  1.  Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu otrzyma 171 mln zł na realizację projektu strategicznego „Budowa budynku w celu konsolidacji świadczeń onkologicznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu”.
  2. Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii otrzyma 205 mln zł na realizację projektu strategicznego „Budowa laboratorium diagnostyki molekularnej oraz doposażanie ośrodka w celu zwiększenia skuteczności procesów diagnostycznych i terapeutycznych w regionie”.

 „To wyjątkowy, ważny dzień dla pacjentów i polskiej onkologii. Ogłaszamy wyniki konkursu na dofinansowanie szpitali onkologicznych. Kwota, jaką przeznaczyliśmy, jest bezprecedensowa i rekordowa. Środki te pochodzą z Funduszu Medycznego i stanowią 10 proc. jego budżetu. Ośrodki otrzymają średnio po 220 mln zł. Mam pełne przekonanie, że przełoży się to na dobro pacjentów, na opiekę na najwyższym poziomie, jak najszybszą diagnostykę, leczenie i finalnie wyleczenie” – zaznacza minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Wiceminister zdrowia Marcin Martyniak wskazuje, że to wieloletnie programy inwestycyjne, które będą realizowane przez najbliższe lata, ale pierwsze środki popłyną do beneficjantów już w najbliższych miesiącach.

„Wychodzimy naprzeciw potrzebom, które diagnozujemy. Domykamy działania związane ze strategią nakreśloną w Ministerstwie Zdrowia w obszarze onkologii. Po Narodowej Strategii Onkologicznej, Krajowej Sieci Onkologicznej i darmowych szczepieniach przeciwko HPV, które też są finansowane z Funduszu Medycznego, takie domknięcie infrastrukturalno-doposażeniowe jest zwieńczeniem procesu wsparcia onkologii” – podkreśla wiceminister.

„Statystyki pokazują, że do 2030 r. liczba przypadków wzrośnie o 30 proc. i będzie to dotyczyło także ludzi młodszych, nie tylko osób w wieku emerytalnym. Nowotwory wkrótce staną się pierwszą przyczyną zgonów w polskim społeczeństwie. Dlatego w onkologię musimy inwestować” - podkreśla prof. Czauderna - przewodniczący Rady do spraw Ochrony Zdrowia.

Więcej informacji znajduje się na https://tiny.pl/cpnbr

  •  - Dofinansowanie dla szpitali onkologicznych
    Dofinansowanie dla szpitali onkologicznych
liczba wejść: 491