PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

"Soboty informacyjne" w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców – grudzień 2023 r.

W ramach projektu Wojewody Dolnośląskiego nr 2/14-2022/OG-FAMI pod tytułem „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II.”, Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu organizuje już ostatnie wydarzenia pn. „Sobota informacyjna”.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć wyłącznie cudzoziemcy będący obywatelami państw trzecich. Warunkiem skorzystania z konsultacji konieczne jest okazanie ważnego dokumentu, potwierdzającego legalny pobyt oraz wypełnienie ankiety uczestnika projektu, która będzie dostępna na stanowisku obsługi.

Terminy „Sobót informacyjnych”: 9 i 16.12.2023 r. w godzinach 9:00-14:00.

W związku z tym, że projekt realizowany jest do dnia 31 grudnia 2023 r., informujemy Państwa, że to już ostatnie dni otwarte, podczas których w sobotę czynne są punkty informacyjne.

W ramach wydarzenia cudzoziemcy będą mogli:

 • uzyskać ogólne informacje dotyczące legalizacji pobytu i pracy
 • Złożyć w punkcie informacyjno-doradczym dokumenty do sprawy w toku
 • uzyskać bezpłatną pomoc w zakresie przygotowania i sprawdzenia wniosku
 • uzyskać informacje o stanie sprawy złożonego wniosku
 • uzyskać informację czy karta pobytu jest gotowa do odbioru
 • uzyskać numer PIO swojej sprawy po potwierdzeniu tożsamości

 (obsługa klienta będzie odbywać się w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu – Sala A, stanowiska numer 21-22, należy pobrać bilet z biletomatu Cudzoziemcy -> Informacja).

Podczas Soboty informacyjnej po wcześniejszej rezerwacji terminu możliwy będzie również Odbiór gotowej karty pobytu:

 • Sala A, stanowiska 2, 3, 4, 5, 9, 19 i 20.
 • Sala B, stanowiska 11, 12 i 13.

Ochrona pokieruje Państwa do wyznaczonych Sal.

W celu odebrania karty należy dokonać wcześniejszej imiennej rezerwacji wizyty za pośrednictwem strony internetowej https://rezerwacje.duw.pl .

Prosimy o przybycie o wyznaczonych godzinach zgodnie ze swoją rezerwacją.

W celu odbioru karty na stanowisku należy okazać potwierdzenie opłaty za kartę pobytu, dostarczyć ważną kartę pobytu jeśli została wydana. Posiadacze zezwoleń na pobyt stały na podstawie Karty Polaka są zobligowani również dostarczyć dokument do instytucji w celu odebrania karty stałego pobytu.

Obecność dzieci do 13 roku życia nie jest wymagana. Konieczne jest zabranie dokumentów podróży dziecka oraz rodzica/opiekuna prawnego.

Zastrzegamy, że Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona!

                                                                    

 Bezpieczna przystań

Projekt nr 2/14-2022/OG-FAMI  pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa

Projekt realizowany jest do dnia 31 grudnia 2023 r.

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

 

 • - Soboty informacyjne
  Soboty informacyjne
liczba wejść: 947