Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zwiedzanie podziemi Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

FINAŁ WOŚP 2024 Zwycięzca styczniowej licytacji, w aukcji ufundowanej przez Macieja Awiżenia – Wojewodę Dolnośląskiego, w której można było wygrać zwiedzanie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a wystawianej dla WOŚP przez Wrocławski Sztab WOŚP - Sztab WOŚP Wilkszyn - Leśnica Zamek 32 Finał Wilkszyn - Leśnica Zamek, przyjechał wraz z przyjaciółmi odebrać swoją nagrodę.

W ofercie zwiedzania, była możliwość zobaczenia gabinetu wojewody oraz jego zakamarków, sali kolumnowej w której odbywają się różne uroczystości, sali obrad Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, przejście ciekawymi korytarzami urzędu, oraz co wzbudzało największe zainteresowanie - zwiedzenie tajemniczych podziemi pod urzędem.

Niezwykle interesująco oraz z ogromną pasją opowiadał zwiedzającym o tym wszystkim, Jacek Sokół - dyrektor Biura Administracji i Logistyki w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, który od lat pasjonuje się budynkiem i jego historią.

Całość atrakcji zakończyło się wspólnym obiadem w barze urzędu, na który wojewoda zaprosił przybyłych gości prywatnie, a następnie wspólną kawą.

Zwycięzca licytacji Sławomir Kajdas z Bystrzycy Kłodzkiej, zapłacił kwotę - aż 7700 zł za ten dzień, wspierając w ten sposób 32 Finał WOŚP. Walka w trakcie licytacji była bardzo zacięta, a konkurenci nie dawali chwili wytchnienia, jednak potrzeba dobroczynności u pana Sławomira, nie dała za wygraną.

Przy okazji wspólnej wizyty, mieliśmy przyjemność poznać również wybitnego artystę malarza, Iwana Malińskiego oraz jego córkę Irinę, (również artystkę), na co dzień zamieszkałego w Kudowie-Zdroju, tworzącego obrazy olejne m.in. o tematyce patriotycznej.

Iwan Maliński podczas obchodów 1050-lecia chrztu Polski, wystawił w Pradze w katedrze św. Wita, Wacława i Wojciecha, swój wielkoformatowy obraz, namalowany na tą okazję - pt. "Chrzest Polski". Obraz ten w kwietniu 2016 r był tam odsłonięty i poświęcony przez ks. Kardynała Dominika Duke - Prymasa Czech.

Na koniec wycieczki w ramach uznania, artysta przekazał w darze swój niedawno namalowany obraz wojewodzie. Dziękujemy serdecznie Państwu za ten wspólny udany dzień, zapewne długo zostanie on w naszej pamięci. Szczególną satysfakcje będziemy mieli z faktu, że mogliśmy wszyscy pomóc - fantastycznie się przy tym bawiąc. Do zobaczenia na następnych licytacjach w przyszłym roku. Dziękujemy.

  •  - A1203033
    A1203033
liczba wejść: 417