Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

W Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyło się Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego, połączone z XXXI Geodezyjnym Zgromadzeniem Związku Powiatów Województwa Dolnośląskiego.

W posiedzeniu uczestniczyli m.in. Maciej Awiżeń - Wojewoda Dolnośląski, nadinspektor Paweł Półtorzycki - Wojewódzki Komendant Policji, st. bryg. mgr. Inż. Marek Hajduk - Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Daniel Gibski - Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz starostowie i przedstawiciele powiatowych wydziałów geodezyjnych z Dolnego Śląska.

W trakcie obrad konwentu poruszono wiele tematów związanych z aktualną sytuacją w powiatach. Omówiono m.in. kwestie dotyczące szpitali powiatowych, zagadnień dotyczących opieki geriatrycznej oraz powstawania Centrów Zdrowia Psychicznego.

Maciej Awiżeń - Wojewoda Dolnośląski, w swoim wystąpieniu zapewnił również zgromadzonych o stanowisku Rządu RP dotyczącym przywrócenia samorządności i wzmocnieniu samorządów, po przez decentralizację Państwa. Zapewnił przede wszystkim o sprawiedliwym finasowaniu inwestycji samorządowych i przejrzystych oraz czytelnych kryteriach przyznawania tych dofinansowań. Również o lepszych pieniądzach na budowę dróg.

W trakcie zgromadzenia na sali pojawili się przedstawiciele protestujących rolników z Powiatu Trzebnickiego, którzy przekazali swoje postulaty wojewodzie - wcześniej te same postulaty trafiły już do ministerstwa. Wojewoda zapewnił rolników o poparciu i zrozumieniu tych postulatów przez nasz rząd.

  •  - m_MMG08262-Poprawione-Szum
    m_MMG08262-Poprawione-Szum
liczba wejść: 286