Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie rzeki Odry

Maciej Awiżeń - Wojewoda Dolnośląski, uczestniczył w obradach Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie rzeki Odry.

W spotkaniu uczestniczyli również Wojewodowie: Śląski, Opolski, Lubuski, Zachodniopomorski wraz ze swoimi dyrektorami i pracownikami wydziałów zarządzania oraz zaproszeni eksperci.

W trakcie spotkania omówiono działania prewencyjne związane z obecnością „złotej algi” w Kanale Gliwickim, starorzeczu w Januszkowicach oraz w zbiorniku Czernica.

ZESPÓŁ POSTANOWIŁ JEDNOGŁOŚNIE OBJĄĆ SZCZEGÓŁOWYM MONITORINGIEM CAŁY BIEG ODRY.

Służby na całej długości będą patrolować i obserwować rzekę pod kątem ewentualnych śnięć ryb oraz wszelkich innych podejrzanych sytuacji. Będą regularnie pobierane próbki laboratoryjne do badań.

Nadal też będą kontynuowane badania naukowe, mające na celu wyjaśnić szczegółowo przyczyny występowania złotej algi w Odrze, oraz jak zapobiec powtórzeniu się takiej tragedii w przyszłości.

  •  - A0100008
    A0100008
liczba wejść: 427