Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki.

20 marca 2024 r. z inicjatywy Wojewody Dolnośląskiego Macieja Awiżenia odbyło się spotkanie online z przedstawicielami urzędów wojewódzkich nadodrzańskich województw, Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

W spotkaniu z Wojewodą Dolnośląskim Maciejem Awiżeniem wzięli udział Wojewoda Lubuski Marek Cebula, Wicewojewoda Opolski Piotr Pośpiech i Wicewojewoda Zachodniopomorski Bartosz Brożyński, dyrektor biura Wojewody Dolnośląskiego Wojciech Skrzypczyk, przedstawiciel Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciele ministerstw Klimatu i Środowiska oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji.  

- Jako wojewodowie nadodrzańskich województw jesteśmy bardzo wdzięczni ministerstwu, że tak poważnie zajęło się problemem Odry, który był mocno zaniedbany. Nie zamierzamy dublować zadań i wchodzić w kompetencje ministerstwa i jego zespołu. Chciałbym, byśmy na poziomie województw ze sobą współpracowali, by powstał zespół ds. Odry, zajmujący się nie tylko zarządzaniem kryzysowym, ale wymianą dobrych praktyk między województwami i ich współpracą w sprawie naszej rzeki, życia w niej, żeglugi po niej, jej użytkowania czy kwestii parku krajobrazowego – mówił wojewoda Maciej Awiżeń.

Międzywojewódzki zespół będzie działał przy współpracy z ministerstwem. Wojewoda Dolnośląski chciałby, aby było w nim miejsce również dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Uczestnicy spotkania podkreślali także, jak ważne są: współpraca z naszymi niemieckimi sąsiadami oraz ustalenie przyczyn zasalania Odry i największych trucicieli rzeki.

M.in. tym wojewodowie zajmą się na kolejnych spotkaniach. 

 

  •  - A0103032
    A0103032
liczba wejść: 841