Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Spotkanie Wojewody Dolnośląskiego z przedstawicielami Korpusu Konsularnego.

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się pierwsze spotkanie Wojewody Dolnośląskiego Macieja Awiżenia z przedstawicielami Korpusu Dyplomatycznego na Dolnym Śląsku.

Wojewoda otwierając spotkanie podziękował za tak liczne przybycie i podkreślił, że jako przedstawiciel rządu zapewnia o pełnym wsparciu.

Witam Państwa serdecznie w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Cieszę się, że jako nowy Wojewoda Dolnośląski mogę Państwa tutaj gościć.

Część z Państwa od lat wytrwale pracuje na rzecz poszerzania współpracy między Polską a krajami, które Państwo reprezentujecie. Część – tak jak i ja – dopiero niedawno objęła swoje funkcje.

Jako wieloletni samorządowiec wiem, jak ważne jest budowanie dobrych relacji z partnerami. Chciałbym zapewnić, że będziecie Państwo w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim zawsze mile widziani.

Jestem otwarty na współpracę i liczę na wymianę cennych doświadczeń oraz wiedzy. Z mojej strony zrobię wszystko, by województwo dolnośląskie zawsze było miejscem tolerancyjnym i przyjaznym obywatelom innych krajów oraz atrakcyjnym dla inwestorów.

Choć czasy mamy niespokojne, liczę na to, że razem uda nam się budować dobre relacje i rozwijać współpracę gospodarczą, naukową i kulturalną w duchu wzajemnego szacunku, otwartości oraz zaufania. – mówił Wojewoda Dolnośląski.

Spotkanie to stało się znakomitą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami konsulatów oraz wojewodą, który zapoznał się z bieżącymi problemami i tematami z jakimi spotykają się na co dzień przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

Wymiana tych doświadczeń oraz informacji to znakomity początek dobrej współpracy urzędu z konsulatami.

W trakcie Wojewoda Dolnośląski zarekomendował pana Wojciecha Skrzypczyka dyrektora Biura Wojewody do bezpośredniej współpracy z konsulatami. Kontakt: Wojciech Skrzypczyk

 

 

  •  - A1107888
    A1107888
liczba wejść: 716