Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25-lecie wstąpienia Polski do NATO

W 4 Regionalnej Bazie Logistycznej we Wrocławiu odbył się okolicznościowy koncert z okazji 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej -  Stanisław Wziątek, Komendant 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu płk Mirosław Giel,  dowódcy, kierownictwo i przedstawiciele jednostek garnizonu Wrocław, przedstawiciele pozostałych służb i formacji mundurowych, przedstawiciele urzędów, dyrektorzy wydziałów, przedstawiciele samorządów oraz pozostali zaproszeni goście wzięli udział w koncercie zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojewodę Dolnośląskiego – Macieja Awiżenia.

Program artystyczny przygotowany został przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej i odegraniu hymnu NATO, na scenie przemówił Stanisław Wziątek Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, który w swoim wystąpieniu do zgromadzonych, przekazał również słowa listu Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

W trakcie miłym akcentem było wręczenie pamiątkowych medali z okazji 25-lecia wstąpienia Polski do NATO przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Stanisława Wziątka, dla Wojewody Dolnośląskiego Macieja Awiżenia, gen. broni Marka TOMASZYCKIEGO – Rektora Akademii Wojsk Lądowych ( odebrany w jego imieniu przez Płk Adam Przygodę), oraz dla płk. Marka BRZEZICHY – Dowódcy Garnizonu Wrocław (odebrany w jego imieniu przez płk Krzysztofa Lisa).

Następnie swoje wystąpienie wygłosił Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń, który przypomniał że:

ćwierć wieku temu Polska otworzyła nowy – niezwykle ważny – rozdział w swojej historii, gdy razem z Czechami i Węgrami, jako pierwsze państwa byłego Układu Warszawskiego, weszła do struktur NATO. Członkostwo w tym najpotężniejszym na świecie sojuszu wojskowym zagwarantowało nam nie tylko bezpieczeństwo, ale dało też poczucie solidarności. Wraz z wejściem do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego wzrosła pozycja naszego kraju na arenie międzynarodowej. Kiedy 25 lat temu Bronisław Geremek, ówczesny minister spraw zagranicznych, podpisywał ratyfikowane wcześniej protokoły akcesji, wypowiedział ważne słowa: „Polska wraca na zawsze tam, gdzie jest jej miejsce -  do wolnego świata”.

Wojewoda podziękował wszystkim zaangażowanym w budowanie naszej pozycji w sojuszu. Szczególnie żołnierzom i ich dowódcom, którzy swoją ofiarną służbą pokazują, że na Polskę można liczyć i można jej zaufać.

Dwugodzinny koncert okazał się niezwykłym przeżyciem artystycznym. Wypełniona po brzegi sali widowiskowa Klubu 4 Regionalnej Bazy Logistycznej i długie owacje na stojąco. Umiejętności wokale, taneczne i kunszt artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, zachwycił publiczność.

Fot: Łukasz Gościniak

  •  - 018
    018
liczba wejść: 636