Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Spotkanie Wojewody Dolnośląskiego Macieja Awiżenia z Nicole Hoffmeister-Kraut, minister gospodarki, pracy i turystyki Badenii-Wirtembergii.

Współpraca gospodarcza, wymiana handlowa, polityka wspierania innowacyjności, rozwój technologiczny na Dolnym Śląsku i w Badenii-Wirtembergii były tematami rozmowy poruszanymi w czasie spotkania Wojewody Dolnośląskiego z Minister Gospodarki, Pracy i Turystyki Badenii-Wirtembergii Nicole Hoffmeister-Kraut oraz delegacji z Niemiec.

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie Wojewody Dolnośląskiego z minister gospodarki, pracy i turystyki Badenii-Wirtembergii Nicole Hoffmeister-Kraut.

Pani minister przyjechała na spotkanie z wojewodą wraz z  przedstawicielami parlamentu landu Badenia-Wirtembergia.

Spotkanie dotyczyło m.in. współpracy gospodarczej i turystycznej między Badenią-Wirtembergią a Dolnym Śląskiem, wzajemnej promocji regionów, kształcenia zawodowego i rzemiosła. Wojewoda Dolnośląski mówił o otwartości na współpracę, wiedzę i doświadczenie.

Tematem rozmów było także wsparcie dla uchodźców z Ukrainy i to, jak Dolny Śląsk poradził sobie z integracją uchodźców i wdrażaniem ich w system pracy. Minister gospodarki Badenii-Wirtembergii poinformowała, że więzi współpracy w obliczu wojny w Ukrainie powinny być zacieśniane. – Stoimy po stronie Ukrainy, znamy położenie Polski – mówiła minister Nicole Hoffmeister-Kraut.

Kolejne spotkania dotyczące współpracy będą się odbywały w grupach roboczych.

Z danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wynika, że Niemcy są drugim największym inwestorem zagranicznym w Polsce (po Niderlandach). Łączna wartość kapitału zainwestowanego przez firmy niemieckie w naszym kraju wyniosła na koniec 2022 r. 43 mld EUR, a ich udział w ogólnej wartości BIZ w Polsce wyniósł ok. 17 proc. Wartość polskich BIZ w Niemczech na koniec 2022 r. wyniosła 1,9 mld EUR, co stanowiło 7 proc. wszystkich polskich BIZ.

Na Dolnym Śląsku działają 1184 niemieckie firmy (dane za 2023 r.).

  •  - A1101106
    A1101106
liczba wejść: 571