Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

26 kwietnia rozpoczyna się tegoroczna akcja „Czysta Odra”.

Wolontariusze będą sprzątać rzekę od źródeł po ujście. W piątek, 26 kwietnia, rozpocznie się międzynarodowa akcja "Czysta Odra", podczas której wolontariusze będą sprzątać rzekę od źródeł po ujście oraz jej dopływy. Każdy może wziąć w niej udział !

Dominik Dobrowolski , wrocławski ekolog i podróżnik https://www.facebook.com/dominik.dobrowolski.eko od lat organizuje w Polsce akcje na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Wspólnie z przyjaciółmi postanowił zorganizować także sprzątanie łączącej Czechy, Polskę i Niemcy Odry.

Akcja odbywa się co roku na przełomie kwietnia i maja. Do tej pory w sprzątaniu rzeki i jej dopływów wzięło udział ponad 30 tys. wolontariuszek i wolontariuszy z tych trzech krajów.

💪W tym roku chęć pomocy zgłosiło już około 20 tys. osób ❤

Tegoroczna akcja połączona jest z zarybianiem rzeki. Patronatem Honorowym objął ją Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń, który chce zadbać o czystość Odry i innych dolnośląskich rzek.

Zachęcamy więc wszystkie samorządy, małe i duże miejscowości, całe gminy i powiaty, każdego chętnego, do wzięcia udziału w akcji.

Chęć udziału w akcji na dolnośląskim odcinku Odry i jej dopływów można zgłosić do koordynatorów:

• Stowarzyszenie EKO-UNIA, Anna Adamczyk, mail: akcjaczystaodra@gmail.com , tel. 511 032 036; zgłoszenia z terenu Dorzecza Odry od Opola do Nowej Soli.

• Dominik Dobrowolski – mail: dominik@cycling-recycling.eu, tel.: 697092978 (dopływy).

Dodatkowe informacje:

https://www.cycling-recycling.eu/aktualnosci/akcja-czysta-odra-2024

  •  - 001
    001
liczba wejść: 488