Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Pasieka na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń oraz Wicewojewoda Dolnośląski Piotr Sebastian Kozdrowicki obejrzeli pasiekę na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pasieka składająca się z trzech uli na dachu urzędu znajduje się tam od 2017 roku. Opiekuje się nią Mirosław Majcherek - Prezes Stowarzyszenia Koła Pszczelarzy Wrocław-Krzyki https://www.pasieka.wroclaw.pl/kontakt. Pod jego czujnym okiem wojewodowie przeprowadzili przegląd aktualnej sytuacji. Pszczoły są w bardzo dobrej kondycji, łącznie znajduje się tam ich około 30 tys. Rocznie przy dobrej pogodzie, można uzyskać z pasieki nawet kilkadziesiąt kilogramów miodu. Pszczoły z gatunku Apis Mellifera, które żyją w pasiece są bardzo łagodne. Produkują doskonałej jakości miód lipowy i akacjowy.

Ciekawostka: Mirosław Majcherek obecny prezes Stowarzyszenia Koła Pszczelarzy Wrocław-Krzyki,  doprowadził w 2016 roku do zniesienia zakazu hodowli pszczół we Wrocławiu. Jego celem było zwiększenie zapylania wrocławskich roślin, a nie produkcja miodu sama w sobie.

  •  - A1202175
    A1202175
liczba wejść: 698