Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej we Wrocławiu.

Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń uhonorował Polską Flagę.

W 2004 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że symbol narodowy, jakim jest flaga, zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Intencją było upamiętnienie narodowych barw w dniu, któremu towarzyszą refleksje o ważnych kartach w historii naszego kraju.

Warto przypomnieć sobie, że nie zawsze mogła powiewać nasza flaga, że Polacy przez lata walczyli o niepodległość, a nawet dziś nasi obywatele o polskich korzeniach w Białorusi wciąż są ciemiężeni przez reżim.

Szanujmy nasze symbole, mówmy o nich z dumą i chwalmy się nimi pamiętając o historii.

Niech ten dzień będzie dla nas świętem radosnym i wartościowym, źródłem wzruszenia oraz radości. Nośmy Polskę w sercu i wspólnie troszczmy się o nią.

2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą doceniając ich wkład w wolną i niepodległą Polskę.

W uroczystości uczestniczyli również m.in.: Bogdan Zdrojewski poseł na Sejm RP, Monika Włodarczyk radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Jakub Mazur Wiceprezydent Wrocławia, Ewa Skrzywanek Dolnośląska Kurator Oświaty. Licznie przybyli przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji, szkół, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz wielu innych zaproszonych gości.

Z okazji tego święta odczyt  przygotowała Kamila Jaśińska z Instytutu Pamięci Narodowej.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia.

  •  - A1200604
    A1200604
liczba wejść: 509