Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Spotkanie Wojewody Dolnośląskiego z Ambasadorem Szwajcarii.

Relacje polsko-szwajcarskie były głównym tematem spotkania wojewody Dolnośląskiego Macieja Awiżenia z ambasadorem Szwajcarii w Polsce Fabricem Filliezem.

Rozmowa dotyczyła współpracy Polski i Szwajcarii, szkolnictwa, programów pomocowych, agencji Frontex i  układu z Schengen, do którego  Szwajcaria przystąpiła nie będąc członkiem UE.

Rozmawiano także o współpracy gospodarczej. Ambasador Szwajcarii podkreślał, że Polska jest znaczącym partnerem gospodarczym Szwajcarii, a wymiana handlowa tego kraju z Polską jest większa niż np. z Indiami.

Fabrice Filliez mówił również o szkolnictwie zawodowym w Szwajcarii i systemie edukacji, który wspiera wybieranie fachu.

Wojewoda Maciej Awiżeń mówił o tym, jak Dolny Śląsk radzi sobie ze wspieraniem uchodźców z Ukrainy oraz o dużym wskaźniku uchodźców pracujących.

W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Biura Wojewody Wojciech Skrzypczyk.

Szwajcaria jest 10. największym inwestorem w naszym kraju. Również polskie firmy zdobywają szwajcarski rynek korzystając z pomocy Swiss Business Hub, czyli punktu kontaktowego dla polskich firm w Szwajcarii, oferującego wsparcia w rozwoju biznesu.

Fabrice Filliez pełni funkcję Ambasadora Szwajcarii w Polsce od września 2022 roku. Wcześniej przez cztery lata zajmował to samo stanowisko w Singapurze i Brunei. Z wykształcenia jest prawnikiem, tytuł magistra prawa europejskiego uzyskał w Instytucie Studiów Europejskich na uniwersytecie w Brukseli. Pracował w Centrum Polityki Bezpieczeństwa w Genewie i był ambasadorem odpowiedzialnym za Wielostronne Kwestie Podatkowe w Sekretariacie Stanu ds. Finansów Międzynarodowych w Ministerstwie Finansów Szwajcarii.

  •  - Ambasador Szwajcarii w wizytą w DUW-10
    Ambasador Szwajcarii w wizytą w DUW-10
liczba wejść: 450