Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wizyta Ambasadora Japonii w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim

Miyajima Akio – Ambasador Japonii, spotkał się z Wojewodą Dolnośląskim Maciejem Awiżeniem.

W trakcie spotkania z ambasadorem rozmawiano m.in. o współpracy gospodarczej Japonii i Polski, oczywiście w kontekście Dolnego Śląska, mówiono m.in. o tym, jak usprawnić formalności, by nasz region był przyjazny inwestorom.  Rozmawiano też o wymianie kulturalnej między naszymi krajami, Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, w którym chętnie uczestniczą reprezentanci Japonii.  Ciekawostką jest także, że na Dolnym Śląsku w Nowej Rudzie w 1852 roku urodził się Franz Eckert – twórca muzyki do hymnu narodowego Japonii, której premiera dla Cesarza odbyła się w roku 1880. Wojewoda zaprosił pana ambasadora do zwiedzenia Nowej Rudy.

Wojewoda i ambasador rozmawiali także o japońskiej obronie cywilnej, która w obliczu katastrof nawiedzających ten kraj, jest wzorem postepowania dla wielu państw na świecie.

W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Biura Wojewody - Wojciech Skrzypczyk

liczba wejść: 415