Na węźle Wrocław Stadion zamknięta zostanie łącznica wjazdowa Wspólna strategia dla Odry - Konferencja w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim Ostrzeżenie przed nadchodzącymi dużymi upałami Wywiad z Wojewodą Dolnośląskim Maciejem Awiżeniem Pierwsze pół roku pracy Wojewody Dolnośląskiego Macieja Awiżenia Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń uczestniczył w spotkaniu z Premierem Donaldem Tuskiem, wojewodami oraz Ministrem Tomaszem Siemoniakiem

Misja wojewodów ma polegać na pełnej koncentracji i nieustannej gotowości do reagowania na sytuacje kryzysowe. Tematem spotkania była także kwestia wprowadzenia strefy buforowej z czasowym zakazem przebywania na granicy polsko-białoruskiej.

11.06.2024 r. Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak, spotkali się w Białymstoku z wojewodami, aby omówić koordynację działań administracji w kwestii bezpieczeństwa państwa.

Tematem spotkania była m.in. kwestia wprowadzenia strefy buforowej z czasowym zakazem przebywania na granicy polsko-białoruskiej. Omówiono priorytet działania wojewodów jakim jest atak hybrydowy organizowany przez Białoruś i Rosję.

Misja wojewodów ma polegać na pełnej koncentracji i nieustannej gotowości do reagowania na sytuacje kryzysowe. Wojna na Ukrainie oraz agresywna polityka Białorusi i Rosji powodują, że w Polsce mamy do czynienia z realnym zagrożeniem, związanym nie tylko z dezinformacją i atakami cybernetycznymi, ale także z pojawiającymi się aktami sabotażu i dywersji.

Wymusza to nowe zadania dla wojewodów w tym ścisłą współpracę na wszystkich szczeblach władzy państwowej a także koordynację działań na poziomie europejskim. Podczas narady Wojewoda Dolnośląski złożył meldunek o sytuacji i najważniejszych problemach w regionie Dolnego Śląska.

W spotkaniu z wojewodami uczestniczył także Komendant Główny Policji, Komendant Główny Straży Granicznej oraz szef delegatury ABW w Białymstoku.

ŁK.

 

 

liczba wejść: 449