Na węźle Wrocław Stadion zamknięta zostanie łącznica wjazdowa Wspólna strategia dla Odry - Konferencja w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim Ostrzeżenie przed nadchodzącymi dużymi upałami Wywiad z Wojewodą Dolnośląskim Maciejem Awiżeniem Pierwsze pół roku pracy Wojewody Dolnośląskiego Macieja Awiżenia Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Narada w Warszawie ws. nielegalnych wysypisk odpadów

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyło się spotkanie z wiceministrą Anitą Sowińską w sprawie nielegalnych wysypisk odpadów. Uczestniczył w nim także Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń.

 W spotkaniu wzięła udział także Joanna Piekutowska, Główna Inspektor Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele jednostek administracji regionalnej i Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska.

Województwo dolnośląskie reprezentowali Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń, Dolnośląska Wojewódzka Inspektor Ochrony Środowiska Beata Merenda, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w DUW Karina Sikora-Wojtarowicz.

Walka z nielegalnymi miejscami gromadzenia odpadów niebezpiecznych jest jednym z priorytetów polskiego rządu, co znalazło odzwierciedlenie w umowie koalicyjnej. - Podchodzimy do tej kwestii w sposób kompleksowy – chcemy nie tylko zlikwidować miejsca nielegalnego gromadzenia odpadów, ale także przeciwdziałać takim działaniom w przyszłości - mówiła wiceministra Anita Sowińska. 

Czytaj więcej: Narada ws. nielegalnych miejsc nagromadzenia odpadów w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
 

BW,J

liczba wejść: 383