Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
06 lutego 2007

Spotkanie z siostrzenicą pułkownika Ryszarda Kuklińskiego

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk przekazał siostrzenicy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego pani Małgorzacie Jeżewskiej kopię teczki personalnej pułkownika.
Teczka ta została odnaleziona w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim w październiku zeszłego roku. Wśród dokumentów są m.in. karty personalne i odręcznie pisane życiorysy.
Pani Małgorzata Jeżewska podarowała wojewodzie prezent od wdowy po pułkowniku - zdjęcie Ryszarda Kuklińskiego z papieżem Janem Pawłem II. Podziękowała za kopie dokumentów, a także za zaangażowanie w nazwanie jednej z ulic Wrocławia imieniem pułkownika. Uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia będzie to nowoprojektowana część Obwodnicy Śródmiejskiej na odcinku od ulicy Henryka Kamieńskiego do ulicy Bolesława Krzywoustego.
Nadanie imienia Ryszarda Kuklińskiego ulicy to symboliczne uznanie pułkownika za bohatera narodowego.

liczba wejść: 2554