Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
07 lutego 2007

„Rola wojewody w nowym okresie programowania”

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk wziął udział w konferencji „Rola wojewody w nowym okresie programowania", w której uczestniczyła minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński oraz wojewodowie i dyrektorzy wydziałów zarządzania funduszami europejskimi z całego kraju.

Konferencję w Mierzęcinie zorganizowano w związku z nowymi zadaniami zapisanymi w ustawie o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz rozpoczęciem nowego okresu programowania na lata 2007-2013.

Podczas spotkania omawiano dotychczasowe doświadczenia i wnioski na nowy okres programowania na przykładzie wybranych województw. Minister Grażyna Gęsicka przedstawiła trzy najważniejsze zadania wojewody: powoływanie konferencji - ciała opiniodawczo-doradczego złożonego m.in. z przedstawicieli urzędu wojewódzkiego oraz samorządu, certyfikowanie wydatków oraz nadzorowanie przeprowadzania konkursu na projekty. Zebrani dyskutowali także o roli wojewody w nowym okresie programowania.

liczba wejść: 2363