Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
19 lutego 2007

Spotkanie z dyrektorami GDDKiA

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk spotkał się z dyrektorami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: Zbigniewem Kotlarkiem, jego zastępcą Januszem Koperem a także nowym dyrektorem oddziału wrocławskiego Adamem Leńczykiem.

Spotkanie dotyczyło wniosku o pozwolenie na budowę odcinka autostrady A-4 Krzyżowa-Zgorzelec złożonego do wojewody przez GDDKiA. Pozwolenie zostanie wydane po uzupełnieniu przez Generalną Dyrekcję dokumentacji i spełnieniu wszelkich wymogów prawnych. Wojewoda liczy na szybkie uzupełnienie braków ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, tak by prace rozpoczęto jeszcze wiosną tego roku.

Zbigniew Kotlarek wyraził przekonanie, że mimo braków w dokumentacji, budowa zakończona zostanie do końca 2008 roku. Jako główną przyczynę opóźnienia uznał zmieniające się prawo ochrony środowiska i potrzebę wprowadzenia odpowiednich zmian w projekcie, tak by nie można było podważyć wiarygodności wydanych pozwoleń.

liczba wejść: 2337