Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
24 lutego 2007

Dzień Myśli Braterskiej

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk uczestniczył w obchodach harcerskiego święta przyjaźni - Dniu Myśli Braterskiej. Z tej okazji skauci na całym świecie, a wśród nich i polscy harcerze, przesyłają sobie życzenia.

Wojewoda rozpalił symboliczny ogień, czym rozpoczął spotkanie wypełnione śpiewem, zabawą i rozmowami. Uroczystość odbyła się w sali bibliotecznej Bazyliki Mniejszej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu.

Obchodzony na całym świecie od 78 lat Dzień Myśli Braterskiej ustanowiono w dniu urodzin założycieli skautingu. Idea przesyłania sobie życzeń 22 lutego zrodziła się w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Od roku 1932 jest to oficjalne święto skautów na całym świecie. Do tradycji należy nie tylko przesyłanie kartek z życzeniami, ale także organizowanie uroczystych kominków harcerskich, zbierane są także symboliczne datki wspierające programy społeczne służące rozwojowi skautingu.

liczba wejść: 2368