Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
26 lutego 2007

Promocja książki Tadeusza Gawina

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu zorganizowali spotkanie z Tadeuszem Gawinem, założycielem i honorowym prezesem Związku Polaków na Białorusi. Spotkanie połączone było z promocją nowej książki Tadeusza Gawina „Związek Polaków na Białorusi. Historia niszczenia niezależności 1988-2005".

Podczas spotkania Tadeusz Gawin mówił jak zmieniały się formy działalności Związku Polaków na Białorusi, który w ostatnich latach został zmuszony do funkcjonowania w podziemiu. Związek jest silnym ogniwem białoruskiej opozycji walczącej o demokrację i niepodległość. Tadeusz Gawin podkreślił jak ważna jest pomoc i wsparcie, jakie ZPB dostaje od Polski. Również dzięki temu Związek Polaków na Białorusi żyje i działa aktywnie.

liczba wejść: 2353