Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
26 sierpnia 2008

Złoty Krzyż Zasługi dla Edwarda Zawadowskiego

  •  -

Wojewoda Rafał Jurkowlaniec  wręczył Złoty Krzyż Zasługi legendarnemu działaczowi wrocławskiej „Solidarności" Edwardowi Zawadowskiemu.
Edward Zawadowski od 34 lat pracuje w Wojewódzkich Zakładach Chłodniczych przy ul. Małopanewskiej 6 we Wrocławiu. Tam we wrześniu 1980 wszedł w skład zakładowego komitetu Samorządnych Związków Zawodowych. Po wprowadzenia stanu wojennego kontynuował działalność związkową w podziemiu. We własnym mieszkaniu zorganizował nielegalną drukarnię, kopiując co dwa tygodnie po tysiąc sztuk "Solidarności Dolnośląskiej". Jednocześnie zajmował się kolportażem nielegalnej prasy i wydawnictw książkowych na terenie całego Wrocławia. Choć drukarnię zamknięto po zatrzymaniu przez bezpiekę jednego z łączników, Zawadowski uniknął internowania. Po ponownej rejestracji NSZZ "Solidarność" aż do dnia dzisiejszego Zawadowski jest członkiem komisji zakładowej związku i jej prezydium. Obecnie przewodniczy radzie pracowników w zakładach przy ul. Małopanewskiej.

liczba wejść: 2285