Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
07 sierpnia 2012

Przyjaciel Gminy Bogatynia

  •  -

7 sierpnia w Bogatyni odbyła się Uroczysta Akademia. Podczas ceremonii uhonorowane zostały osoby, które swoimi działaniami wsparły mieszkańców oraz Gminę Bogatynia po tragicznej powodzi z 2010 roku.    

Uchwałą Rady Gminy i Miasta Bogatynia tytuł honorowy „Przyjaciel Gminy Bogatynia" przyznany został Wojewodzie Dolnośląskiemu Aleksandrowi Markowi Skorupie.  

Podczas uroczystości  Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia podziękował Wojewodzie Dolnośląskiemu za podjęte działania, które w znaczącym stopniu przyczyniły się do odbudowy miasta dotkniętego klęską powodzi. Wojewoda odebrał okolicznościową statuetkę oraz album z fotografiami dokumentującymi ogrom spustoszeń jakich dokonał żywioł.

Tytuł „Przyjaciela Gminy Bogatynia" otrzymał również  Tomasz Siemioniak obecny Minister Obrony Narodowej, który w 2010 roku z wielkim zaangażowaniem włączył się w pomoc dla gminy i jej mieszkańców. Statuetkę w imieniu ministra odebrał wojewoda Aleksander Marek Skorupa.

liczba wejść: 2060