Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
08 sierpnia 2012

Przygotowania do piłkarskiego sezonu 2012/2013

  •  -
W środę z inicjatywy Wojewody Dolnośląskiego, Aleksandra Marka Skorupy, w urzędzie wojewódzkim odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa rozgrywek piłkarskich w sezonie 2012/2013. Wzięła w nim udział również Wicewojewoda Pani Ewa Mańkowska oraz zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP, przedstawiciele Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, dolnośląskich klubów piłkarskich i samorządów - miast posiadających takie kluby.

W czasie spotkania Wojewoda Dolnośląski zapoznał się ze stanem przygotowań służb państwowych , administracji samorządowej, władz piłkarskich oraz poszczególnych klubów  do nowego sezonu.

Aleksander Marek Skorupa podkreślił, że podstawowa odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas imprez sportowych spoczywa na organizatorach. Podkreślił również, że w tej kwestii konieczne jest maksymalne zaangażowanie klubów piłkarskich, które mimo często trudnej sytuacji finansowej  powinny z najwyższa troską zapewnić bezpieczeństwo na stadionach podczas rozgrywek.

Wojewoda zapowiedział również, że przed każdym meczem nadchodzącego sezonu odbywać się będą podobne spotkania w gronie związanych z konkretnym zdarzeniem sportowym.

liczba wejść: 1917