Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
09 sierpnia 2012

Spotkanie w sprawie sytuacji firmy Imka

  •  -
Zniszczona w czasie pożaru, który wybuchł 8 lipca, fabryka chusteczek higienicznych Imka w Lubaniu wznawia produkcję. W najbliższy poniedziałek do pracy wróci około setka z ponad 500 pracowników firmy.

Jej właściciele zakładają, że pozostała część załogi zatrudniona na czas nieograniczony, będzie stopniowa wracać do zakładu.  Zakończenie odbudowy zniszczonych hal i potencjału firmy planowany jest na koniec 2013 roku.  Te dobre wiadomość przekazał dziś Paweł Stanek jeden z przedstawicieli firmy.

W trosce przede wszystkim o ratowanie miejsc pracy w objętym wysokim bezrobociem Powiecie Lubańskim Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa zorganizował spotkanie, w którym udział wzięli również Poseł Grzegorz Schetyna, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec , Starosta Powiatu Lubańskiego Walery Czarnecki oraz przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego.  Właściciele Imki  potrzebują wsparcia w staraniach o 10 milionów Euro kredytu na wznowienie produkcji, dopóki zakład  nie otrzyma odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej.

Spotkanie dało efekt w postaci wypracowania możliwych wariantów udzielenia ewentualnego poręczenia bankowego lub innej formy wsparcia przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 

liczba wejść: 2068