Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
23 sierpnia 2012

Aktualności

Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wziął dziś udział w otwarciu wyremontowanego oddziału neonatologiczno-położniczego w  szpitalu w Brzegu Dolnym.

 

Dolnobrzeska porodówka przygotowała miejsca dla 10 kobiet. Pokoje są dwuosobowe, każdy z nowoczesną łazienką, z kącikiem do pielęgnacji noworodków. Placówka zapewnia również nowoczesne warunki do porodów rodzinnych. W październiku  przy  oddziale położniczym otwarta zostanie także szkoła rodzenia dla kobiet.

 

 - To wielki skok cywilizacyjny. Mamy teraz warunki na miarę 21 wieku. Wcześniej kobiety musiały przebywać w pomieszczeniach, które pamiętały lata 50 ubiegłego wieku. – mówiła podczas otwarcia Jolanta Klimkiewicz z Powiatowego Centrum Medycznego w Wołowie.

 

Rocznie w powiecie wołowskim przychodzi na świat około 300 dzieci. Wiele z nich przez ostatnie lata rodziło się jednak w szpitalach w innych miejscowościach. Pracownicy szpitala wierzą, że to się zmieni, a porody na nowym oddziale wybierać będą  nawet pacjentki spoza rejonu.

liczba wejść: 1922