Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
24 sierpnia 2012

Indie - partner kulturalny i gospodarczy

  •  -
Polsko - indyjska współpraca kulturalna realizowana jest od ponad 50 lat. W tym czasie w ramach wymiany wiele różnorodnych grup artystycznych odwiedziło nasz kraj wzmacniając zainteresowanie Polaków indyjską kulturą oraz sztuką.

W ostatnich dniach Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasada Indii w Polsce, we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i Indyjską Radą d.s. Kontaktów Kulturalnych  zorganizowało cykl imprez kulturalnych z udziałem m.in. mistrzyni tańca Kathak Sharmisthy Mukherjee i jej zespołu. Jedna z imprez odbyła się we Wrocławiu i była okazją do rozmów Pani Wicewojewody Ewy Mańkowskiej z Ambasador Indii nt. możliwości intensyfikacji współpracy kulturalnej i gospodarczej.

Polska staje się coraz częściej obiektem zainteresowania inwestorów z Azji Południowej. W ostatnim czasie Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa brał udział w prezentacji oferty inwestycyjnej wybranych dolnośląskich miast przedstawicielom korporacji indyjskich.

liczba wejść: 2243