Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
24 sierpnia 2012

O demokracji i edukacji z młodzieżą z całej Europy

Obrady rady miejskiej w wykreowanym mieście - taką symulację przeprowadziła dziś młodzież biorąca udział w projekcie CIVITATIS.

64 młodych ludzi z kilku krajów Europy, w tym min. z  Estonii, Rumunii, Litwy, Holandii, Węgier, Turcji, Bułgarii i Polski spotkało się dziś w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Spotkanie było pretekstem do szerszej dyskusji na temat demokracji, tolerancji, dyskryminacji, migracji, obywatelstwa europejskiego.  Rozmawiano także o  edukacji, bezrobociu wśród młodzieży oraz o tworzeniu płaszczyzn dla poznania i porozumienia narodów Europy i świata.

W spotkaniu wzięła udział Wicewojewoda Dolnośląski Pani Ewa Mańkowska, która mówiła min. o działaniach na rzecz młodzieży na szczeblu rządowym, o inwestycjach w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego, o zmianach w systemie edukacyjnym, które Rada UE i Komisja Europejska uznały za godne naśladowania. Doceniono m.in. łączenie nauki z gospodarką i coraz lepsze przygotowanie studentów do poruszania się na współczesnym rynku pracy.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 470 uczelni, z czego 132 to uczelnie publiczne, a 338 to uczelnie niepubliczne. W uczelniach tych kształci się prawie 2 miliony studentów, co daje Polsce jeden z najwyższych na świecie wskaźników skolaryzacji oraz największą liczbę instytucji szkolnictwa wyższego w Europie.

liczba wejść: 1873