Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
24 sierpnia 2012

18 Bolesławieckie Święto Ceramiki

Występy muzyczne, sceny z życia w średniowiecznym mieście, parda gliniada i co najważniejsze kiermasz ceramiki bolesławieckiej. To tylko niektóre atrakcje 18 Bolesławieckiego Święta Ceramiki, które miało miejsce w dniach 22- 26 sierpnia 2012r. Gościem imprezy byłą Wicewojewoda Dolnośląski Pani Ewa Mańkowska, która wzięła udział w paradzie otwierającej 18 Bolesławieckie Święto Ceramiki.

Przez 5 dni trwania święta mieszkańcy i turyści odwiedzający miasto mogli wziąć udział w warsztatach ceramicznych, plenerach rzeźbiarskich, wernisażach i konkursach. Dla miłośników kina i teatru zorganizowano specjalny seans w kinie plenerowym i występ hiszpańskiej trupy teatralnej. Jak co roku punktem kulminacyjnym imprezy była parada gliniada, w której wzięło udział kilkaset osób, które  przyjeżdżają specjalnie na Święto Ceramiki do Bolesławca. Zabawę tradycyjnie zakończył pokaz sztucznych ogni.

liczba wejść: 1928