Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
26 sierpnia 2012

32 rocznica wydarzeń sierpniowych

Dokładnie 32 lata temu we wrocławskiej  zajezdni tramwajowej przy ulicy Grabiszyńskiej został powołany do życia Międzyzakładowy Komitet Strajkowy, na czele którego stanął Jerzy Piórkowski. Kilka dni później komitet reprezentował już prawie 180 zakładów pracy. To wydarzenie było początkiem dolnośląskiej Solidarności, która na fali przetaczających się po Polsce protestów walczyła o prawa Polaków do lepszego życia. Jak co roku w historycznej wrocławskiej zajezdni tramwajowej odbyły się uroczystości mające upamiętnić wydarzenia z przed 32 lat.

Uczestnicząca w uroczystościach Wicewojewoda Dolnośląski Pani Ewa Mańkowska podkreśliła jak ważne dla Polaków były wydarzenia z sierpnia 1980 roku.  Dzięki odwadze ludzi biorących w nich udział możemy dziś żyć w wolnym i niezależnym kraju. Zdaniem Ewy Mańkowskiej moralnym obowiązkiem każdego Polski jest pamięć o tych, którzy 32 lata temu zaryzykowali własne życie w imię walki o demokrację.  Dokładnie 32 lata temu we wrocławskiej  zajezdni tramwajowej przy ulicy Grabiszyńskiej został powołany do życia Międzyzakładowy Komitet Strajkowy, na czele którego stanął Jerzy Piórkowski. Kilka dni później komitet reprezentował już prawie 180 zakładów pracy. To wydarzenie było początkiem dolnośląskiej Solidarności, która na fali przetaczających się po Polsce protestów walczyła o prawa Polaków do lepszego życia. Jak co roku w historycznej wrocławskiej zajezdni tramwajowej odbyły się uroczystości mające upamiętnić wydarzenia z przed 32 lat.

Uczestnicząca w uroczystościach Wicewojewoda Dolnośląski Pani Ewa Mańkowska podkreśliła jak ważne dla Polaków były wydarzenia z sierpnia 1980 roku.  Dzięki odwadze ludzi biorących w nich udział możemy dziś żyć w wolnym i niezależnym kraju. Zdaniem Ewy Mańkowskiej moralnym obowiązkiem każdego Polski jest pamięć o tych, którzy 32 lata temu zaryzykowali własne życie w imię walki o demokrację.  

liczba wejść: 1977