Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
28 sierpnia 2012

Wizyta w powiecie lubańskim

  •  -
28 sierpnia br. Wicewojewoda Dolnośląski była gościem powiatu lubańskiego.  Pani Ewa Mańkowska  wizytowania  szkoły zniszczone podczas tegorocznych nawałnic w Olszynie Lubańskiej, jak również uczestnictwa w uroczystej sesji Rady Miejskiej Lubania, w trakcie której wicewojewoda wręczyła odznaczenia państwowe dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Na początku lipca przez Olszynę Lubańską przetoczyły się gwałtowne burze, które spowodowały znaczne zniszczenia w infrastrukturze gminnej. Wśród poszkodowanych obiektów znalazły się również Szkoła Podstawowa nr 3 i Gminne Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II. Rok szkolny w Olszynie Lubańskiej rozpocznie się tak jak w całej Polsce 3 września, jednak w wyniku uszkodzeń spowodowanych przez nawałnice kilka sal  w obu szkołach wymaga gruntownego remontu. Ewie Mańkowskiej podczas wizyty w  szkołach towarzyszył Starosta Powiatu  Lubańskiego Walery Czarnecki oraz Wójt Olszyny Lubańskiej: Leszek Leśko.

Podczas swojej wizyty w powiecie lubańskim Wicewojewoda wzięła udział również w  26 uroczystej sesji Rady Miejskiej Lubania, w trakcie której miały miejsce oficjalne obchody 20- lecia lubańskiej Straży Miejskiej. Ewa Mańkowska z tej okazji odznaczyła 8 funkcjonariuszy srebrnymi i brązowymi medalami za długoletnią służbę. Zdaniem Wicewojewody to że przestępczość w gminie z roku na rok maleje, jest zasługą między innymi Lubańskiej Straży Miejskiej. 

liczba wejść: 2090