Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
15 lutego 2013

Otwarcie odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Pierwszy odcinek trasy Bielany – Łany – Długołęka czyli Wschodniej Obwodnicy Wrocławia otwarty. W uroczystym oddaniu do użytku nowej drogi z Siechnic do Łanów obok Marszałka Województwa Rafała Jurkowlańca, posła Grzegorza Schetyny wziął udział także wojewoda Aleksander Marek Skorupa.

 • - Fot. DUW
  Fot. DUW
 • - Fot. DUW
  Fot. DUW
 • - Fot. DUW
  Fot. DUW
 • - Fot. DUW
  Fot. DUW

Na trasie długości ponad 8 km. wybudowano min. trzy mosty, dwie estakady i dwupoziomowe skrzyżowanie. Najdłuższy z mostów na Odrze ma prawie 290 m długości. Budowa kosztowała blisko 350 mln zł. Została sfinansowana z budżetu Województwa Dolnośląskiego (183,9 mln) oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (162 mln).


Odcinek drogi z Siechnic do Łanów (łączący drogę wojewódzką 455 z drogą krajową nr 94) jest pierwszym elementem inwestycji należącej do Samorządu Województwa Dolnośląskiego,czyli łącznika aglomeracjnego autostrady A4 z drogą ekspresową S8. W realizacji jest kolejny odcinek łącznika od Siechnic do Żernik Wrocławskich. Następne, z Żernik do Bielan Wrocławskich oraz z Łan do Długołęki, są w fazie projektowej.
 

liczba wejść: 2949