Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
19 lutego 2013

Wizyta w LG Display

Wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wspólnie z wicewojewodą Ewą Mańkowską spotkali się z przedstawicielami spółek koncernu LG, które otworzyły swoje fabryki w podwrocławskich Biskupicach należących do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tematem kilkugodzinnych rozmów była bieżąca sytuacja spółek oraz ich plany rozwojowe na najbliższe miesiące i lata.

 

Gospodarze zaprezentowali profile produkcji poszczególnych inwestorów, system pracy oraz ofertę kierowaną przez koncern do swoich pracowników. Omawiano również kwestię współpracy związaną z rozwojem infrastruktury, która ma zapewnić łatwiejszy dostęp pracowników i kontrahentów strefy do zlokalizowanych w niej spółek.

W trakcie rozmów wojewoda wspólnie z wicewojewodą mieli okazję zapoznać się z liniami produkcyjnymi LG Display, jednego z największych na świecie producenta paneli LCD, LG Electronics - producenta urządzeń elektronicznych oraz sprzętu AGD, czy też producenta podświetleń Heesung Electronics. Koncern LG jest jednym z najważniejszych inwestorów w strefie, zatrudnia ponad 8 tysięcy osób nie tylko z Wrocławia, ale również z tych miast Dolnego Śląska, które dotychczas były szczególnie mocno dotknięte problemem bezrobocia.  

 • - Fot. DUW
  Fot. DUW
 • - Fot. DUW
  Fot. DUW
 • - Fot. DUW
  Fot. DUW
 • - Fot. DUW
  Fot. DUW