Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
21 lutego 2013

Wystąpienie Wojewody Dolnośląskiego w Sejmie RP

Wczoraj w Sejmie wojewoda Aleksander Marek Skorupa, Pełnomocnik Rządu ds. Programu dla Odry 2006 przedstawiał Posłom informację Rady Ministrów dotyczącą realizacji zadań programu w roku 2011, wraz ze stanowiskiem Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

 

Aleksander Marek Skorupa mówił między innymi o zadaniach zrealizowanych w tym czasie w ramach Programu. Było ich w sumie 114 na obszarze 8 województw. 66 z nich było bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem powodziowym, 20 miało charakter robót regulacyjnych i udrożnieniowych. 19 zadań związanych było z zalesieniem, przebudową drzewostanów i regulacją stosunków wodnych na obszarach leśnych. W swoim wystąpieniu wojewoda mówił także, że nakłady zaangażowane w „Programie dla Odry 2006” w 2011 roku pozwoliły min. na regulację rzek i potoków w Kotlinie Kłodzkiej w zlewni Noteci i Warty, na modernizację istniejących lub budowę nowych obwałowań Odry, Warty i Liswarty, Bobru i Kaczawy. Zmodernizowane zostały także śluzy Kanału Gliwickiego oraz śluzy Dobrzeń i Janowice na Odrze.  

  •  - Fot. DUW
    Fot. DUW