Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
21 lutego 2013

Inwestycje Polskie to szansa dla samorządów

Wojewoda Aleksander Marek Skorupa wziął udział w spotkaniu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Minister Mikołaj Budzanowski oraz Podsekretarze Stanu w MSP Urszula Pasławska i Paweł Tamborski przedstawili wojewodom założenia i możliwości jakie daje program Inwestycje Polskie.

  •  -

Minister zapowiedział wizyty i rozmowy na temat Programu z przedsiębiorcami, inwestorami i spółkami w poszczególnych regionach. Jak podkreślił, celem MSP jest jak najlepsza promocja tego narzędzia, a także przekazanie informacji o możliwościach wsparcia samorządów i prywatnych inwestorów w ich planach rozwojowych. Program Inwestycje Polskie będzie przekazywał kapitał na projekty infrastrukturalne, a takie planują samorządy.

Minister Budzanowski mówił o pozytywnych aspektach rządowego projektu: "Program ma służyć Polsce i jej mieszkańcom. Stwarzać dla nich nowe miejsca pracy, poprawiać jakość życia, a tym samym przyczynić się do skoku cywilizacyjnego. Będzie to zmiana naszego kraju na lepsze".

Przedstawiciele ministerstwa zaprezentowali największe inwestycje energetyczne, których budowa ruszyła pod koniec ubiegłego roku. To właśnie takie projekty jak elektrownie w Kozienicach czy Stalowej Woli będą mogły liczyć na finansowane z Programu. Wojewodowie poznali szczegóły rozbudowy infrastruktury przesyłowej i gazowej na terenie naszego kraju.

Spotkanie było okazją do rozmowy o planach prywatyzacyjnych i komunalizacyjnych w poszczególnych regionach. Minister Budzanowski zachęcił do wspólnej rozmowy o procesach, które budzą największe emocje oraz wypracowania optymalnych rozwiązań dla regionu i mieszkańców.


 

liczba wejść: 2334