Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
26 lutego 2013

Finałowa rozgrywka

Wojewoda Aleksander Marek Skorupa oraz Wicewojewoda Ewa Mańkowska gościli dziś w urzędzie trójkę zwycięzców tegorocznej licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 • - Fot. DUW
  Fot. DUW
 • - Fot. DUW
  Fot. DUW
 • - Fot. DUW
  Fot. DUW
 • - Fot. DUW
  Fot. DUW
 • - Fot. DUW
  Fot. DUW

Wojewoda Aleksander Marek Skorupa rozegrał pojedynek szachowy z panem Pawłem Mazikiem, który to spotkanie wylicytował podczas aukcji. Rywal wojewody jest z wykształcenia pedagogiem i miłośnikiem szachów. Od lat pracuje jako instruktor gry w szachy w szkołach i przedszkolach.

„Prowadzę zajęcia z 4-5 letnimi maluchami w kilku wrocławskich przedszkolach, ale także w pierwszych klasach podstawówek. Szachy to moja pasja i zamierzam tą pasją zarazić jak najwięcej młodych ludzi. Wykorzystam do tego celu zestaw do gry, który dziś otrzymałem od Pana Wojewody. Jestem pewien, że zrobi on na moich podopiecznych wielkie wrażenie.”

Pojedynek, który zakończył się zwycięstwem Wojewody, rozegrany został na profesjonalnym zestawie szachowym Stauntona. Oprócz tego zwycięzca licytacji otrzymał pamiątkowy zegar szachowy pochodzący z czasów aktywności szachowej Wojewody, a pamiętający czasy NRD.

„Jestem gorącym zwolennikiem nauki gry w szachy od najmłodszych lat. Wspólnie z Garrim Kasparovem, podczas jego pobytu na Dolnym Śląsku, włączyliśmy się w akcję Parlamentu Europejskiego propagującą i wspierającą idee nauczania gry w szachy w szkołach. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że mój dzisiejszy rywal to instruktor szachowy, który realizuje właśnie te idee we wrocławskich szkołach podstawowych i przedszkolach.”

W trakcie spotkania Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska wręczyła wylicytowaną również podczas aukcji WOŚP piłkę z podpisami piłkarzy drużyny Mistrza Polski z 2012 roku - Śląska Wrocław. Odebrał ją Pana Marcin Maniszewski, wielki miłośnik futbolu i wierny kibic wrocławskiej drużyny.

Aleksander Marek Skorupa spotkał się również z panem Pawłem Wiktorem, który dzięki temu, że wziął udział w licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas ponad godzinnego spotkania mógł z bliska przyjrzeć się pracy wojewody.
 

liczba wejść: 2934